Czekasz za długo?
Kliknij aby pominąć ekran ładowania.
logo

Zwiedzanie Lublina

Rodzinom, które spędzają czas w Dworze Choiny polecamy zwiedzenie Lublina – najstarszego polskiego miasta po prawej stronie Wisły, będącego miejscem łączącym kulturę Wschodu i Zachodu. Położony na siedmiu wzgórzach Lublin stanowi od blisko 700 lat bardzo ważny ośrodek administracyjny, naukowy i religijny. Dziś przyciąga turystów licznymi zabytkami architektury – na szczególną uwagę zasługuje kompleks kamienic, klasztorów i kościołów Starego Miasta – oraz bezcennymi pamiątkami kultury żydowskiej, starymi cmentarzami – perełkami architektury sepulkralnej.

Naszym gościom proponujemy również odwiedzenie lubelskich muzeów, pielęgnujących historię i dorobek kulturowy całego regionu, a także wypoczynek w jednym z zabytkowych ogrodów parkowych lub ogrodzie botanicznym.


  • Od czego rozpocząć zwiedzanie?

Wynajem rowerów w Dworze Choiny

Okolice Dworu Choiny to przepiękne pola i lasy, które pozwalają na rewelacyjny wypoczynek na łonie natury. Takie otoczenie sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi, spacerom oraz rowerowym wycieczkom.

Specjalnie z myślą o naszych Gościach przygotowaliśmy ofertę w sam raz na wakacje! W Dworze Choiny mogą Państwo wypożyczyć rowery. (Cennik wynajmu rowerów)

Na naszej recepcji znajdą Państwo materiały poświęcone okolicom Lublina oraz trasom rowerowym naszego regionu.

W bliskim sąsiedztwie Dworu Choiny znajduje się bardzo malownicza trasa rowerowa w gminie Głusk. Goście Dworu Choiny mogą także udać się nad Zalew Zemborzycki, lub skorzystać z ścieżek rowerowych w Lublinie i Świdniku.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej rowerowej oferty! Szerokiej drogi :)

gmina-glusk

Gmina Głusk

Gmina Głusk jest stosunkowo młodym tworem administracyjnym, jednak swoimi korzeniami sięga głęboko w historię i geografię lubelskiego regionu. Gmina Głusk leży w całości w jednostce fizjograficznej zwanej Wyniosłością Giełczewską. Wraz z innymi jednostkami współtworzy Wyżynę Lubelską. Wyniosłość Giełczewska jest najwyższą, środkową częścią Wyżyny Lubelskiej z kulminacją w Bożym Darze (306 m n.p.m.). Od północy przechodzi bez wyraźnej granicy w Płaskowyż Świdnicki, na wschodzie granicą jest dolina Wieprza, na zachodzie dolina Bystrzycy, a od południa granicę stanowi Padół Zamojski, którym płynie do Wieprza rzeczka Por. Wyniosłość Giełczewska jest najbardziej zwartą częścią Wyżyny i w sposób zasadniczy różni się od sąsiednich mezoregionów.

Gmina zasadniczo ma charakter rolniczo-ogrodniczy, co zawdzięcza przede wszystkim swojemu położeniu. Poza rolnictwem mieszkańcy parają się drobnym przemysłem, rzemiosłem i handlem, kierując swoje usługi i produkty zarówno na rynek miejscowy jak i ogólnopolski

Od wielu lat teren gminy Głusk stanowi jeden z najatrakcyjniejszych obszarów podlubelskich pod względem potencjalnych miejsc zamieszkania. Rozwija się tu wspaniała podmiejska zabudowa mieszkaniowa, zgodna najmodniejszymi w ostatnich dekadach trendami suburbanizacyjnymi.

Malowniczy krajobraz gminy, w powiązaniu z jej położeniem w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Lublina oraz występowaniem ciekawych zabytków minionych epok  sprzyja rozwojowi rekreacji weekendowej. Na obszarze gminy nie rozwinęła się baza turystyczna. Wynika to z bliskości Lublina, z którego pochodzi większość turystów. Walory turystyczno-krajoznawcze ekosystemu doliny rzeki Czerniejówki sprzyjają rozwojowi turystyki. Ze względu na niepowtarzalne walory przyrodnicze dolina wymaga szczególnej ochrony przed skutkami skażeń i zanieczyszczeń środowiska – gminie występuje 1880 ha obszarów krajobrazu  prawnie chronionych.

Top